Am avut plăcerea de a-l primi, astăzi, la Primăria Capitalei pe ES Lior BEN DOR,…
Am avut plăcerea de a-l primi, astăzi, la Primăria Capitalei pe ES Lior BEN DOR, Ambasadorul Statului Israel în România. Întâlnirea a reprezentat un prilej excelent de dialog deschis și constructiv. Am subliniat importanța schimbului de bune practici și a cooperării constante în domenii de interes comun, bazată pe respect reciproc și încredere.
Discuțiile au evidențiat dorința ambelor părți de a consolida parteneriatele existente și de a identifica noi oportunități de colaborare. Bucureștiul rămâne deschis parteneriatelor care contribuie la dezvoltarea sustenabilă a Capitalei și la consolidarea poziției sale pe scena internațională.
Mulțumesc Excelenței Sale pentru deschiderea și interesul manifestat în sprijinul unor proiecte care aduc plus valoare vieții orașului nostru.