Am avut plăcerea de a-l primi, astăzi, la Primăria Capitalei pe ES Lior BEN DOR,…

Am avut plăcerea de a-l primi, astăzi, la Primăria Capitalei pe ES Lior BEN DOR, Ambasadorul Statului Israel în România. Întâlnirea a reprezentat un prilej excelent de dialog deschis și constructiv. Am subliniat importanța schimbului de bune practici și a cooperării constante în domenii de interes comun, bazată pe respect reciproc și încredere. Discuțiile au evidențiat dorința ambelor părți de a consolida parteneriatele existente și de a identifica noi oportunități de colaborare. Bucureștiul rămâne deschis parteneriatelor care contribuie la dezvoltarea sustenabilă a Capitalei și la consolidarea poziției sale pe scena internațională. Mulțumesc Excelenței Sale pentru deschiderea și interesul manifestat în sprijinul unor proiecte care aduc plus valoare vieții orașului nostru.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest